بازاریابی محتوا و مقایسه ابزارهای آن

امروزه یکی از روش‌های مهم بازاریابی، بازاریابی محتواست. مثل سایر روش‌های بازاریابی از این نوع بازاریابی نیز برای فروش کالاها و خدمات خود استفاده می‌کنیم. در واقع بازاریابی محتوا ابتدا باعث آشنایی مخاطبان با ما و محصولات‌مان می‌شود و این آشنایی می‌تواند در کوتاه مدت یا بلند مدت منجر به خرید شود. بازاریابی محتوا فقط محدود به حوزه‌ی دیجیتال نیست. عرضه‌ی محتوا هم در دنیای مجازی و هم دنیای فیزیکی انجام می‌شود و گستره‌ی زیادی دارد.

این روزها اکثر خریداران حرفه‌ای شده‌اند و پیش از اقدام برای خرید، حسابی در فضای مجازی و حقیقی تحقیق و پرس و جو می‌کنند. قرار دادن محتوای مناسب در اختیار مخاطب هدف می‌تواند باعث اطلاع رسانی، جذب، ترغیب و در نهایت اقدام به خرید شود و همچنین جایگاه برند را در ذهن آنها ارتقا دهد. محتوا ممکن است سرگرم کننده یا آموزنده باشد، با برانگیختن احساسات موجب ترغیب افراد شود یا سعی در متقاعد سازی منطقی مخاطب داشته باشد. برای درک بهتر این موضوع، چه چیزی بهتر از نموداری گرافیکی که بتواند این تقسیم بندی را در ذهن‌مان روشن‌تر کند:

ماتریس بازاریابی محتوا / برای دیدن نسخه بزرگ روی تصویر کلیک کنید

ماتریس بازاریابی محتوا / برای دیدن نسخه بزرگ روی تصویر کلیک کنید

 

همان طور که می‌بینید، گزینه‌‎های مختلفی پیش روی کسب و کارهاست که می‌توانند با استفاده از آن‌ها، محتوای خود را در اختیار مشتریان بالقوه قرار دهند. محتوایی حرفه‌ای، می‌تواند به خوبی نشان دهنده‌ی کیفیت کارتان باشد و با ایجاد اعتماد در مخاطب، او را به سمت شما سوق دهد. در نوشته‌های بعدی بیشتر به بازاریابی محتوا خواهم پرداخت.

4 دیدگاه درباره ی “بازاریابی محتوا و مقایسه ابزارهای آن

  1. پینگ بک: بازاریابی محتوا | پیمان اکبرنیا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *