معرفی منابعی برای جذب، پرورش و حفظ منابع انسانی

معمولا پیدا کردن نیروهای متخصص و متعهد به سازمان، یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های مدیران است. هر مدیری می‌داند که بدون وجود منابع انسانی کارآمد، نمی‌توان انتظار استفاده‌ی بهینه از سرمایه‌های سازمان را داشت. شاید یکی از تلخ‌ترین لحظات برای هر مدیر، لحظه‌ای باشد که یکی از کارکنان توانمند سازمانش را ترک کنند. کارمندی که مدت زیادی برای پیدا کردنش وقت صرف شده و مدت‌ها نیز طول کشیده تا آموزش‌های لازم به او داده شود و با سازمان و کار خود سازگار شود.

بنابر این در حوزه‌ی منابع انسانی، دغدغه‌ی اول پیدا کردن نیروهای کارآمد و متخصص و دوم تلاش برای حفظ آن‌هاست. برای این کار هم به منابعی برای جست و جوی نیروی متخصص و هم به منابعی برای مطالعه نیاز داریم. در این مقاله (راهنما)، با برخی از کتاب‌ها، مجلات، سایت‌ها و رسانه‌هایی آشنا خواهیم شد که می‌توانند در این راه کمک و راهنمایی برای مدیران باشند.

 

وب‌سایت‌هایی برای جذب نیروی انسانی متخصص

۱- وبسایت ایران تلنت: irantalent.com

ایران تلنت یکی از بهترین گزینه‌ها برای جذب نیروهای انسانی متخصص است. با اینکه سایت برای کارجویان و کارفرمایان ایرانی طراحی شده است ولی زبان اصلی آن انگلیسی است و کارجویان باید رزومه خود را به زبان انگلیسی پر کنند. رزومه‌ سایت حالت استاندارد دارد و هر کاربری که ثبت نام می‌کند باید اطلاعات مشخصی از قبیل سوابق شغلی و تحصیلی خود را در آن وارد کند. پس از وارد کردن اطلاعات و تکمیل رزومه، کارجویان می‌توانند برای موقعیت‌های شغلی مختلفی که کارفرمایان در سایت ایجاد می‌کنند رزومه ارسال کنند.

کارفرمایان برای پیدا کردن فرد مناسب دو راه دارند. راه اول ارسال آگهی شغلی است که هر آگهی برای دوره‌ی مشخصی که روی سایت قرار می‌گیرد تعرفه‌ی از پیش تعیین شده دارد و در صورتی که کارفرما چند آگهی را همزمان ارسال کند، مشمول تخفیف می‌شود. راه دوم جست‌وجو در رزومه‌های موجود در سایت است. کارفرمایان با خرید امکان جست و جو در رزومه‌ها می‌توانند بر حسب نیاز خود به جست‌وجوی افراد با کلیدواژه‌ها و ویژگی‌های خاص مورد نظر خود باشند و پس از یافتن افراد مطلوب با آن‌ها تماس بگیرند. البته تعرفه این کار بسیار بیش از ارسال آگهی شغلی است و برای سازمان‌های بزرگی مناسب است که اولا هزینه‌ی چنین کاری را داشته باشند و دوما برای موقعیت‌های شغلی مختلف و متنوع به دنبال کارکنان جدید باشند.

ایران تلنت

یکی از کارهای خوب ایران تلنت در سال‌های اخیر، انتشار سالانه گزارش آماری حقوق و دستمزد افراد است. این گزارش با ارسال پرسش‌نامه برای کاربران سایت و تحلیل آماری اطلاعات دریافتی از آن‌ها به دست می‌آید و می‌تواند کاربرد زیادی برای مدیران داشته باشد. مثلا به کمک آن می‌توان هزینه‌های جذب نیروهای انسانی با تخصص‌های مختلف و سوابق کاری کم تا زیاد را تخمین زد. در این گزارش میزان حقوق و دستمزد متخصصان و مدیران در ۲۲ گروه شغلی به تفکیک سابقه کار و رده سازمانی، دریافتی بر اساس نوع دانشگاه و سطح تحصیلات، برنامه کاری شاغلین برای سال جدید و وضعیت مسکن شاغلین آمده است و به رایگان قابل دریافت است.

۲- وبسایت لینکدین: linkedin.com

سایت لینکدین یک شبکه‌ی اجتماعی مجازی با کاربرد اصلی شبکه‌سازی حرفه‌ای و کاری است. این سایت که در سال ۲۰۰۳ شروع به کار کرد اکنون نزدیک به ۴۰۰ میلیون کاربر دارد که بیش از ۱۰۰ میلیون نفر آن‌ها فعال‌اند. درآمد اصلی شرکت از فروش امکان دسترسی به اطلاعات کاربران به شرکت‌های استخدام‌کننده و سایر افراد متقاضی این اطلاعات به دست می‌آید. افراد پس از عضویت سایت پروفایل خود را با اطلاعات کامل سوابق کاری، شغلی، علایق، مهارت‌ها، پروژه‌های انجام شده و … پر و شروع به شبکه‌سازی با دوستان و همکاران و هم‌دانشگاهیان خود می‌کنند. همچنین این امکان وجود دارد که افراد محتوای جدید ارسال کنند و مثل سایر شبکه‌های مجازی بحث و تبادل نظر صورت بگیرد. معمولا محتوای ارسالی کاربران در این سایت مربوط به مسائل کاری و حرفه‌ای است.

لینکدین

سازمان‌ها نیز می‌توانند برای خود صفحه ایجاد کنند و ضمن قرار دادن اطلاعات شرکت و اخبار جدید و ارتباط با همکاران و مشتریان، از قابلیت‌های مختلفی برای جذب نیروهای متخصص استفاده کنند. یک راه گسترش شبکه‌ی دنبال‌کنندگان از طریق تولید محتوا است. با افزایش تعداد دنبال‌کنندگان هر سازمان، می‌توان انتظار داشت که درخواست‌های همکاری و آگهی‌های شغلی به تعداد بیشتری از افراد برسد. راه دیگر ارسال آگهی شغلی به صورت رسمی از طریق سایت است که برای آن باید بسته به نوع ویژگی‌های آگهی باید پرداخت صورت گیرد. آگهی‌های شغلی برای افراد مرتبط ارسال می‌شود و آن‌ها می‌توانند برای ارسال رزومه اقدام کنند.

راهکار دیگر برای مدیران منابع انسانی، گسترش شبکه‌ی ارتباطی خود و پیدا کردن افراد متخصص از طریق جست‌وجو در سایت است. بسیاری از مدیران منابع انسانی شبکه‌ی بزرگی از روابط ایجاد کرده‌اند و از این طریق هم آگهی‌های شغلی خود را ارسال می‌‌کنند و هم به افرادی که از نظر آن‌ها رزومه‌ی مناسب دارند درخواست همکاری ارسال می‌کنند. این کار فقط به زمان و پشتکار کافی نیاز دارد و می‌تواند موجب پیدا شدن افرادی ارزشمند برای سازمان شود.

کتاب‌های فارسی مرتبط با منابع انسانی

۱- کتاب مدیریت منابع انسانی

نویسنده: دکتر اسفندیار سعادت

انتشارات: سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاهها

کتاب مدیریت منابع انسانی، یکی از کتب مرجع قدیمی مدیریت منابع انسانی است که در برخی از دانشگاه‌ها به عنوان کتابی کلاسیک با موضوع مدیریت منابع انسانی تدریس می‌شود. این کتاب پوششی کلی به مباحث مدیریت منابع انسانی داده است و در فصل‌های آن به ترتیب تاریخچه پیدایش مدیریت منابع انسانی، تجزیه تحلیل شغل، فرایند برنامه ریزی نیروی انسانی، كارمند يابي، فرایند انتخاب، اجتماعی کردن، اموزش کارکنان، ارزیابی عملکرد و سیستم پاداش مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

مطالعه این کتاب می‌تواند شروعی برای آشنایی با مباحث کلاسیک مدیریت منابع انسانی و سرفصل‌های آن باشد.

21222ns85lziwmtugmti6mda6mdagqu02otc_

۲- کتاب مبانی مدیریت منابع انسانی

نویسنده: گری دسلر

مترجمان: علی پارساییان، سیدمحمد اعرابی

انتشارات: دفتر پژوهشهای فرهنگی

یکی دیگر از کتاب‌های معروف و مرجع در مدیریت منابع انسانی که در ایران و جهان به عنوان راهنمای مدیران و منبع درسی استفاده می‌شود، کتاب مدیریت منابع انسانی نوشته گری دسلر است که ترجمه آن را دفتر پژوهشهای فرهنگی منتشر کرده است. کتاب با توجه به جدیدترین یافته‌های حوزه‌ی منابع انسانی به‌روز می‌شود و جدیدترین نسخه انگلیسی آن یعنی ویرایش چهاردهم سال ۲۰۱۵ به بازار آمده است. اگر با خواندن به زبان انگلیسی راحتید، خواندن نسخه‌ی اصلی و جدید توصیه می‌شود.

۳-  کتاب مدیریت منابع انسانی پیشرفته (دو جلدی)

نویسندگان: آرین قلی پور، عسل آغاز

انتشارات: سازمان مدیریت صنعتی

انتشارات سازمان مدیریت صنعتی، کتاب‌های متعددی در حوزه‌های مدیریت منتشر می‌کند که می‌تواند راهنمای مدیران برای حل مشکلات سازمان باشد. کتاب مدیریت منابع انسانی پیشرفته در دو جلد منتشر شده است که جلد ۱ به طراحی، تجزیه و تحلیل، ارزشیابی و طبقه بندی مشاغل می‌پردازد و جلد ۲ سیستم‌های حقوق و مزایا را بررسی و تحلیل می‌کند. این کتاب نسبت به کتابهای قبلی مباحث پیشرفته‌تری دارد و می‌تواند جزئیات عملیاتی بیشتری در اختیار مدیران قرار دهد.

۴- کتاب استخدام کارکنان؛ راه حل‌های حرفه‌ای برای چالش‌های روزانه

نویسنده: لیندا هیل

مترجم‌ها: مرتضی بخشایش، سارا احمدی

نشر: انتشارات آریانا قلم

front_cover_17

این کتاب از مجموعه کتاب‏‌های همراه مدیران دانشکده کسب وکار دانشگاه هاروارد ترجمه شده است که مجموعه‌ای کاربردی از کتاب‌های کم حجم جیبی در موضوعات مختلف است. این مجموعه را اساتید برتر دانشگاه هاروارد که سال‌ها تجربه در مشاوره و آموزش داشته‌اند تدوین کرده‌اند و هر کدام از این کتاب‏‌ها شامل مجموعه‌‏ای از مثال‌های واقعی، نکات، راهنماها، ابزارها و آزمون‌‏ها است که به مدیران در شناسایی نقاط قوت و ضعف و کسب مهارت‏‌های کلیدی مدیریت کمک می‏‌کند. مزیت این کتاب سادگی و حجم کم آن است که خواندنش را برای مدیرانی که معمولا به دلیل مشغله‌های زیاد وقت کمی دارند آسان می‌کند.

۵- کتاب ۵۳ اصل در مدیریت انسان‌ها

نویسنده: استیفن رابینز

مترجم‌ها: محمدرضا شعبانعلی، آرش قبایی

نشر: موسسه عملی فرهنگی نص

the-truth-about-managing-people

نویسنده این کتاب یعنی استیفن رابینز، در زمینه‌ی آکادمیک از افراد شناخته شده‌ی جهانی است و کتاب‌های زیادی در زمینه تئوری سازمان و مدیریت رفتار سازمانی نوشته است که برخی از آن‌ها مراجع دانشگاهی معتبر این حوزه‌ها محسوب می‌شوند. اما کتاب ۵۳ اصل در مدیریت انسان‌ها، کتاب کوچک و کم‌حجم است که دانش و تجربیات خوبی را به صورت مختصر و مفید به مدیران و علاقه‌مندان به مباحث رفتار سازمانی و مدیریت منابع انسانی منتقل می‌کند.

 

وب‌سایت‌های آموزشی فارسی در حوزه مدیریت و کسب و کار

۱- وبسایت متمم(محل توسعه مهارت‌های من): Motamem.org

شاید به جرئت بتوان گفت که متمم اکنون بهترین ارائه‌کننده محتوای فارسی در حوزه‌ی آموزش مدیریت و توسعه مهارت‌های فردی است. در بخش درباره‌ی متمم در وبسایت این نوشته به چشم می‌خورد: متمم، توسعه دانش و مهارت فردی را نه صرفا به عنوان ابزاری برای رشد و پیشرفت و موفقیت فردی، بلکه به عنوان تنها راهکار عملی رشد و پیشرفت و توسعه جامعه می‌بیند.

12934863_212806789085742_2057966207_n

متمم سه دسته کاربر برای خود تعریف کرده است: گذری، آزاد و ویژه. کاربران گذری به برخی از مطالب آموزشی دسترسی دارند، کاربران آزاد تنها با ثبت نام در سایت به مطالب بیشتری دسترسی پیدا می‌کنند و در نهات کاربران ویژه با پرداخت حق عضویت ماهانه می‌توانند به همه مطالب دسترسی سایت. داشته باشند. البته دسترسی به برخی از درس‌های پیشرفته نیازمند حل تمرین در درس‌های مقدماتی و کسب امتیاز لازم در تمرین‌ها و پروژه‌هاست. درس‌های زیادی در متمم وجود دارد که می‌تواند راهنمای مدیران و کارکنان برای افزایش عملکرد سازمان باشد. مرتبط‌ترین دروس به حوزه‌ی منابع انسانی در این سایت عبارتند از: مدیریت منابع انسانی، رفتار سازمانی، شخصیت شناسی، مهارت ارتباطی و خودشناسی.

البته می‌توان گفت کلیه دروس دوره‌ی MBA این سایت برای مدیران کسب و کارها و کارکنانی که به پیشرفت در کار علاقه دارند مفید است. در کنار مقاله‌های درسی، رادیو متمم و همچنین فایل‌های صوتی که می‌توان آن‌ها را خریداری کرد، سایر منابع در دسترس برای بهبود مهارت‌های فردی و مدیریتی‌اند.

۲- وبسایت وب‌یاد: Webyad.com

وبیاد در معرفی خود بیان می‌کند که بستری برای یاددهی- یادگیری است. وب‌یاد روی آموزش ویدیویی تمرکز دارد و درس‌های گوناگون را افراد مختلف تهیه و آن‌ها را منتشر می‌کند.  با عضویت در این شبکه‌ی یادگیری می‌توانید از ویدیوهای آموزشی مختلفی بهره ببرید که برخی از آن‌ها رایگان هستند و برای دیدن و دانلود برخی باید هزینه‌ پرداخت کنید. در واقع شما از طریق این وبسایت به کلاس‌های درس ویدیویی با موضوعات مختلف دسترسی خواهید داشت که افراد مختلف برای شما فراهم کرده‌اند. افراد پس از دیدن ویدیو‌ها می‌توانند با امتیاز دهی به آن‌ها، راهنمایی برای دیگرانی باشند که قصد دیدن این ویدیوها را دارند. موضوعات مرتبط با مدیریت کسب و کار را با کمی جست و جو می‌توانید در این وبسایت پیدا کنید.

 

 

مجلات و وبسایت‌های خارجی مرتبط با مدیریت و کسب و کار

۱- مجله‌ی کسب و کار هاروارد: harvard business review

مجله‌ی کسب و کار هاروارد یکی از بهترین و معتبرترین نشریات عمومی مدیریت است که ۱۰ بار در سال چاپ می‌شود. معمولا می‌توان بهترین مقالات متخصصان دنیای مدیریت که به زبانی ساده و برای استفاده‌ی مدیران و عموم علاقه‌مندان به دنیای کسب و کار نوشته شده است را در این مجله پیدا کرد. مقالات افراد مشهوری مثل پیتر دراکر، مایکل پورتر، گری همل، رابرت کاپلان و … بارها در این مجله چاپ شده و اکثرا به مقالات کلاسیکی تبدیل شده است که هنوز مورد ارجاع‌اند. بسیاری از واژه‌ها و مفاهیم پرکاربرد مدیریتی اولین بار در مقالات این مجله استفاده شده است.

image-45

در وبسایت این مجله به آدرس hbr.org می‌توان به بسیاری از مقالات اصلی مجله دسترسی داشت. البته اگر ثبت نام نکرده باشید در طول هر ماه فقط می‌توانید از هر دستگاه کامپیوتر یا تبلت به ۴ مقاله دسترسی داشته باشید و در صورت ثبت نام این تعداد افزایش پیدا می‌کند. مقالات در سایت به خوبی دسته‌بندی شده‌اند و در بخش All topics می‌توانید لیست موضوعات را ببینید. مدیریت منابع انسانی دسته‌ای جدا به نام Human Resource Management را به خود اختصاص داده است. البته باید در نظر داشت که اکثر مطالب جدید منتشر شده در مجله و وبسایت مرتبط با چالش‌های مدیریتی و کسب و کار در کشورهای غربی است و ممکن است برخی از آن‌ها امروزه هنوز دغدغه ذهنی مدیران ایرانی نباشد.

۲- فوربز: forbes

مجله‌ی دیگر انگلیسی زبان حوزه‌ی کسب و کار است که مطالب مختلفی در زمینه‌های کسب و کار و بازرگانی، کارآفرینی، فناوری، سرمایه‌گذاری، رهبری، سبک زندگی و … منتشر می‌کند. در این مجله و همچنین وبسایت آن به آدرس forbes.com نیز می‌توان مطالبی خوبی مرتبط با مدیریت منابع انسانی پیدا کرد.

نکته‌ی جالب دیگر در خصوص فوربز، انتشار مداوم لیست‌ ترین‌ها در حوزه‌های مختلف است. مثلا لیست ثروتمندترین افراد جهان، لیست ۲۰۰۰ تایی شرکت‌های پیشروی جهانی، لیست ۱۰۰ زن قدرتمند جهان و بسیاری از لیست‌های این‌چنینی.

توضیح: این مقاله را برای ماهنامه “فراز اندیشان” که یک ماهنامه درون سازمانی در حوزه منابع انسانی است نوشتم و در شماره اول آن چاپ شد.

مطالب مرتبط:

کوتاه درباره استخدام افراد

یک دیدگاه درباره ی “معرفی منابعی برای جذب، پرورش و حفظ منابع انسانی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *