درباره من

از دوران دبستان با خواندن کتاب‌هایی درباره نجوم، زیست‌شناسی، زمین‌شناسی و دیرین‌شناسی و … به دنیای زیبای علم علاقه‌مند شدم. به طور تصادفی در برنامه کودک تلوزیون با مرکزی آموزشی به نام رصدخانه زعفرانیه آشنا شدم و ثبت نام در کلاس‌های تابستان سال ۷۸ نجوم کودکان آن مرکز، آغاز راهی بود پر پیچ و خم که مرا به اینجا رسانده است. علاقه من به نجوم آماتوری باعث شد در دوران دبیرستان در المپیاد نجوم شرکت کنم و با کسب مدال طلا، شانس انتخاب هر رشته‌ای را به دست بیاورم. با اطلاعات و تجربه آن زمان، مکانیک شریف را برای لیسانس انتخاب کردم. دوستش داشتم اما بعدها و به خصوص پس از گذراندن درس اقتصاد به صورت اختیاری و مطالعه‌ی چند کتاب، علاقه‌ی جدید پیدا کردم: علوم اجتماعی و دنیای کسب و کار. این شد که در حال حاضر مشغول تحصیل در رشته‌ی مدیریت کسب و کار هستم و به طور کلی به علوم اجتماعی علاقه دارم.

در کنار دنیای علوم انسانی و اجتماعی، دنیای علم و آموزش و ترویج آن هیچگاه جذابیت خود را برایم از دست نداده است. از آغاز دوران دانشجویی تا به حال، به تدریس نجوم پرداخته‌ام و روزنامه‌نگاری علمی نیز همواره جزئی از زندگی من بوده است. حس می‌کنم نمی‌توانم لذتی را که از یاد گرفتن و یاد دادن (چه به صورت نوشتاری و چه تدریس حضوری) به دست می‌آورم، از هیچ فعالیت دیگری کسب کنم.

با توجه به علایقم، اینجا محلی خواهد بود که هم از دنیای علوم طبیعی در آن خواهم نوشت و هم از دنیای علوم اجتماعی و شاخه‌های آن مثل مدیریت و کسب و کار و … . معجونی از علوم مختلف که دوست دارم درباره آن‌ها بیشتر و عمیق‌تر بدانم و با نوشتن آموخته‌هایم، آنها را هم برای خودم ثبت می‌کنم و هم با دیگران به اشتراک می‌گذارم.

خلاصه‌ی رزومه کاری و تحصیلی من رو می‌تونید در پروفایلم در شبکه‌ی اجتماعی لینکدین ببینید:

https://ir.linkedin.com/in/peymanakbarnia